5 inspiracji jak może wyglądać twój wymarzony taras?

Taras jest miejscem, w którym można swobodnie wypoczywać, ciesząc się pięknem ogrodu i świeżym powietrzem. To właśnie tam możesz wypić pyszną, popołudniową kawę w gronie najbliższych lub obserwować zabawę dzieci. Jednak aby taras był faktycznie miejscem spokojnego wypoczynku, warto wybrać podłogę, która zapewni elegancki wygląd, a przy tym wytrzyma każdą zmianę pogody bez utraty swoich właściwości. Prezentujemy pięć najciekawszych inspiracji na urządzenie tarasu!

1. Drewniane deski

Wśród popularnych koncepcji z pewnością nie może zabraknąć wykończenia tarasu z użyciem drewnianych desek. Ten rodzaj podłogi doskonale komponuje się między innymi z rattanowymi meblami, jednak ma jedną, dość dużą wadę: cenę. Wykończenie dużego tarasu drewnianymi deskami może mocno nadszarpnąć budżet, a przy tym ten rodzaj podłoża wymaga regularnej impregnacji.

2. Płytki mrozoodporne

Drugą opcją, która jest zdecydowanie tańsza od drewnianych desek, jest wyłożenie tarasu płytkami mrozoodpornymi. Wśród dostępnych opcji można znaleźć między innymi płytki imitujące drewno, kamień i wiele innych. Pamiętaj, by wybrać płytki przeznaczone na zewnątrz: charakteryzują się one zwiększoną wytrzymałością na trudne warunki atmosferyczne. Na płytkach możesz ustawić meble z palet lub budżetowy komplet plastikowy: każdy z nich będzie wyglądał doskonale na podłodze z płytek.

3. Kostka brukowa

Kolejną opcją na wykończenie tarasu jest kostka brukowa. To dość wygodna i stosunkowo tania opcja, która ma wielu zwolenników. Na minus tego rozwiązania można jednak zapisać dość trudne utrzymywanie go w czystości – jako że pomiędzy kostkami są niewielkie przestrzenie, wpada w nie piach, ziemia czy resztki pokruszonej bułki. Ich całkowite usunięcie może kosztować sporo wysiłku. Na kostce brukowej doskonale wyglądają meble rattanowe czy wyłożone poduchami komplety z innych materiałów.

4. Płyty betonowe

Kolejną opcją są betonowe płyty. Betoniarnia Kraków tworzy wysokiej jakości rozwiązania, które prezentują się bardzo estetycznie, a przy tym wykazują wysoką odporność na uszkodzenia, co jest ich ogromną zaletą. Dodatkowo, przygotowanie tarasu z płyt betonowych jest zdecydowanie szybsze, gdyż ze względu na ich właściwości – podłoga może być układana bezpośrednio na gruncie, bez żadnych dodatkowych warstw. Na podłodze z betonowych płyt możesz bez obaw ustawiać nawet najcięższe donice z kwiatami i w dowolnym momencie zmieniać ich położenie: beton jest odporny na odkształcenia, co oznacza, że aranżacja Twojego tarasu może być inna każdego lata!

5. Deski kompozytowe

Deski kompozytowe są rozwiązaniem zdecydowanie tańszym od tradycyjnego drewna, choć w opinii niektórych – także mniej efektownym. Jest to jednak kwestia gustu, o którym trudno dyskutować. Jedno jest pewne: podłoga z desek kompozytowych prezentuje się doskonale w połączeniu z różnego rodzaju meblami ogrodowymi, a przy tym jest prostsza w utrzymaniu niż drewno. Dlaczego? Gdyż kompozyt nie wymaga impregnacji, aby podłoga wyglądała perfekcyjnie przez długie lata.