Artykuły higieniczne przydatne w opiece nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi

Opieka nad osobą starszą, obłożnie chorą lub niepełnosprawną to z całą pewnością ogromne wyzwanie wymagające wiele pracy. Do zapewnienia pacjentom odpowiednich warunków w domu niezbędne będą zatem specjalistyczne sprzęty i artykuły higieniczne. Ich celem będzie nie tylko ułatwienie pielęgnacji, ale również zadbanie o jak najwyższy komfort i wygodę chorych. Jakie akcesoria wybrać do opieki nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi? Sprawdźmy.

Jak zadbać o higienę pacjenta leżącego?

Nie ulega wątpliwości, że czynności higienizacyjne są nieodłącznym elementem opieki nad chorym. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalistyczne artykuły higieniczne, które w znacznym stopniu ułatwią i przyspieszą mycie pacjenta. Przede wszystkim warto wyposażyć się w miskę z wodą oraz kremowy odżywczy żel Seni Care, który koi i nawilża podrażniony i mocno wysuszony naskórek. Obowiązkowy będzie także szampon, który dokładnie oczyści i odżywi skórę głowy, a co więcej zneutralizuje trudne do usunięcia zapachy.

W ofercie sklepu medycznego Rehamed znajdziemy dodatkowo kremy myjące, które nie wymagają spłukiwania. Do ich użycia pomocne będą myjki higieniczne. Krem wraz z zanieczyszczeniami usuniemy natomiast za pomocą ręcznika lub bawełnianej szmatki. Z kolei do odświeżenia pacjenta mogą posłużyć nasączone chusteczki Seni Care Max w dużym rozmiarze, które pozwolą na umycie nawet dużych powierzchni ciała, bez konieczności użycia wody.

Podkłady higieniczne i pieluchomajtki

Dla pacjentów leżących, jak i osób z nietrzymaniem moczu przydadzą się podkłady higieniczne. Wykonane są one ze specjalnej folii, która zapobiega przeciekaniu i jednocześnie właściwie odprowadza powietrze. W rezultacie można rozłożyć je na łóżku lub w innych miejscach przebywania pacjentów, a tym samym zmniejszyć ryzyko przemoknięcia powierzchni.

Dla osób z nietrzymaniem oczu obowiązkowe będą także pieluchomajtki. W sklepie medycznym Rehamed dostępne są one w wersji z pasem mocującym i regulowanymi rzepami, które można odpowiednio dostosować do różnych sylwetek. Pieluchomajtki TENA charakteryzują się wysoką chłonnością, która pozostawia uczucie suchości, dzięki czemu ich materiał zwiększa wygodę pacjenta i wspiera utrzymanie zdrowej skóry bez odparzeń.

Do opieki nad osobami z problemem nietrzymania moczu lub kału warto zaopatrzyć się w neutralizator zapachów. Rozpylony w pomieszczeniu, zwalczy na długo nieprzyjemną woń i pozostawi delikatny świeży zapach, który wpłynie na komfort nie tylko opiekunów, ale również lepsze samopoczucie osób otoczonych opieką.