Co zobaczyć w Wenecji?

Wenecja to miasto wyjątkowe, które każdy chciałby zobaczyć chociaż jeden raz w życiu. Miasto wyróżnia się zachwycającą architekturą i licznymi kanałami wodnymi. Wenecja posiada wieloletnią historię, a w czasach średniowiecza stanowiła ważny ośrodek handlowy. Niektórym trudno się odnaleźć wśród licznych zabytków tego miasta. Oto cztery obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Wenecji.

Uważany za serce miasta, Plac Świętego Marka. To właśnie w tym miejscu rozegrały się najważniejsze wydarzenia historyczne Republiki Wenecji. W pobliżu znajduje się również, zbudowana w stylu bizantyjskim, Bazylika Świętego Marka. Łatwo ją odnaleźć dzięki charakterystycznym, wielkim kopułom. Pałac Dożów to kolejny obiekt zasługujący na naszą uwagę. Ten wspaniały budynek był niegdyś zamieszkiwany przez weneckich władców.

Wenecja była jednym z pionierów światowej opery. Jednym z najbardziej znanych teatrów muzycznych jest Teatr Feniksa. Można go zwiedzić samodzielnie słuchając przewodnika audio. Historyczne zabudowanie Wenecji przyciągnęło wielu reżyserów filmowych. Do najbardziej znanych filmów, które tam nakręcono należą: „Casanova” i „Turysta”.

Dodaj komentarz