Czy warto kupić używanego iMaca?

Zakup powystawowego lub używanego iMaca wzbudza wątpliwości klientów. Mimo, że sprzęt „z drugiej ręki” zachęca niższymi cenami, obawy potencjalnych użytkowników wzbudza jego sprawność techniczna. Tymczasem skorzystanie z oferty zaufanych sprzedawców stanowi opłacalną inwestycję, która często umożliwia rozpoczęcie pracy jako specjalista od obróbki obrazu lub filmu.

Dlaczego warto kupić używanego iMaca?

Zanim powystawowy lub używany iMac trafi do sprzedaży zostaje poddany dokładnej kontroli stanu technicznego. Fachowcy testują jego sprawność i wydajność oraz dokonują naprawy ewentualnych drobnych usterek. Taką praktykę stosuje między innymi sklep z urządzeniami Apple UltraUpgrade, który współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, przyjmuje jedynie komputery w idealnym stanie wizualnym oraz wystawia gwarancję. W asortymencie firmy znajduje się nawet iMac 24’ z innowacyjnym procesorem M1, opartym o architekturę ARM i wyposażonym w 8 wysokowydajnych rdzeni. Warto też zaznaczyć, że sprzęt z logiem jabłka uchodzi za bezawaryjny oraz wyróżniający się wysoką jakością wykonania, trwałością i długa żywotnością. Z tego względu bez problemu posłuży Ci przez wiele lat nawet jeśli wcześniej korzystał z niego inny użytkownik. 

Zakupy na rynku wtórnym zawsze powinny być wykonywane z dużą uważnością. Należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie pozwoli na płynną pracę w aplikacjach, nq których zamierzasz pracować, oraz czy nie będzie trzeba wykonywać kosztownych napraw. Przed podjęciem decyzji upewnij się, że wybrany komputer nie ma wady fabrycznej oraz obsługuje zaktualizowaną wersję systemu operacyjnego. Aby móc korzystać z niego przy bardziej wymagających zadaniach, takich jak obróbka filmów czy grafiki, powinien być wyposażony w procesor Intela czwartej generacji lub nowszy. 

Rozbudowa używanego iMaca

Inwestycja w używanego iMaca jest opłacalna także dlatego, że istnieje możliwość rozbudowy lub wymiany niektórych z jego podzespołów. Po zakupie iMaca 21,5 lub iMaca 27’ możesz zgłosić się z nim do specjalistów, którzy pomogą Ci wymienić jego dysk twardy na szybszy i pojemniejszy oraz rozbudują pamięć RAM o dodatkowe kości. Koszt nowych modułów jest niższy niż różnica w cenie między nowym a używanym komputerem Apple’a. Dzięki temu parametry urządzenia nie różnią się od nowych egzemplarzy prosto ze sklepu z elektroniką użytkową, a Ty możesz pozwolić sobie na wydajny i nowoczesny sprzęt bez nadwyrężania swojego budżetu.