Dlaczego opłaca się kupić auto od autoryzowanego dealera?

Kupno samochodu w dzisiejszych czasach nie jest żadnym problemem. Nowy samochód można oczywiście nabyć w salonie, jednak czasem warto zwrócić również uwagę na ofertę aut używanych. Szczególnie polecane są modele kilkuletnie – w idealnym stanie i z małym przebiegiem. Można znaleźć je w komisie lub u autoryzowanego dealera. Dlaczego druga z opcji jest korzystniejsza?

Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

Decydując się na samochód używany, kluczową rolę odgrywa między innymi cena. W przypadku nowego pojazdu i trzyletniego egzemplarza można mówić o bardzo dużej oszczędności. Natomiast w dalszym ciągu otrzymuje się praktycznie nowy samochód, z niewielkim przebiegiem. Kupując samochód u handlarza czy osoby prywatnej, nie zawsze jednak można liczyć na uczciwą ofertę. Dodatkowo po stronie kupującego, który chce mieć pewność, że nie kupuje uszkodzonego pojazdu, leży kwestia wykupienia przeglądu.

Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak Auto Centrum Golemo, jedynie kupując używany samochód od dealera, zyskuje się pewność, że został on wcześniej dokładnie sprawdzony. Dodatkowo jeżeli ten przy zakupie zaobserwował usterki, zazwyczaj są one naprawiane, tak, aby samochód był w pełni sprawny. Dealerzy nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż aut niesprawnych lub niewiadomego pochodzenia.

Wszystkie formalności w jednym miejscu

Decydując się na zakup samochodu u dealera, oszczędza się między innymi cenny czas. Nie trzeba wówczas tracić go na takie czynności, jak:

  • przegląd techniczny,
  • rejestracja,
  • zakup ubezpieczenia.

U autoryzowanego dealera wszystkie te kwestie załatwia się na miejscu. Przegląd wykonywany jest w autoryzowanym serwisie, który najczęściej mieści się zaraz przy salonie. Specjaliści dokładnie sprawdzają stan techniczny samochodu, w tym części eksploatacyjne, dzięki czemu uzyskuje się pewność, że auto jest całkowicie bezpieczne. Decydując się na zakup pojazdu u dealera, można również liczyć na fachową pomoc związaną z zakupem ubezpieczenia.

Dlaczego warto kupować u dealera?

Kupno samochodu używanego lub nowego to dość duży wydatek. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chce się mieć pewność, iż pojazd będzie w idealnym stanie, bez wad technicznych, o których nie zawsze prywatni sprzedający informują. Decydując się na kupno u dealera, zyskasz pewność, że auto zostało dokładnie sprawdzone i przygotowane do sprzedaży. Dodatkowo zawsze można liczyć na dodatkowe usługi w postaci przeglądu na miejscu czy kupna ubezpieczenia, co jest dużym plusem.