Ekologiczny notebook

Jego autorami są dwaj koreańscy wynalazcy Hyrim Kim i Seungi Baek. Swoim innowacyjnym pomysłem zaskoczyli cały świat technologii. Częściami składowymi tego niepowtarzalnego notebooka jest elastyczny monitor i sensoryczna klawiatura. Zupełną nowość stanowi fakt, że całe urządzenie można zwinąć w trąbkę. Potem laptop wkłada się do pojemnika z wodą, z której absorbuje on nieustannie płyn.

Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie zjawiska elektrolizy i energii słonecznej w celu naładowania baterii. Dodatkowo właściciel urządzenia otrzymuje pętelkę w kształcie listka, którą umieszcza na szczycie gadżetu. Stanowi ona szczególnego rodzaju wskaźnik, który informuje użytkownika o stopniu naładowania notebooka. Projekt już zainteresował wielu inwestorów, którzy zwrócili uwagę na jego obiecującą, funkcjonalną technologię i nowatorstwo.

Logistyka urządzenia jest silnie ukierunkowana na dbałość o ekologię i poszanowanie przyrody. Niektórzy eksperci utrzymują, że te ten bezprecedensowy wynalazek może stać się przełomem w technologii ze względu na jego ekologiczne znaczenie.

Dodaj komentarz