Firma transportowa

Otwieranie nowej działalności zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, kosztami oraz stresem. Szczególnie trudno jest w przypadku przedsięwzięcia, jakim jest firma transportowa. W grę wchodzi tutaj bowiem liczna konkurencja. Niemniej jednak warto spróbować swoich sił. Oprócz całego planu, strategii trzeba także rozważyć kwestię VAT. Czy warto otwierać firmę przewozową i zostać podatnikiem VAT?

Tutaj pojawia się kilka możliwości. Jedną z nich jest rezygnacja z takiej formy, wtedy należy pamiętać o tym, by nie przekroczyć 150 tysięcy złotych obrotów. Jeśli ta kwota zostanie przekroczona, konieczne jest pozostanie podatnikiem VAT. To tylko jedna z wielu kwestii. Kolejną jest fakt, iż firmy wolą współpracować z kontrahentami, którzy rozliczają VAT.

Daje im to możliwość rozliczenia omawianego podatku i odliczenia go od ponoszonych kosztów. Jeżeli natomiast nie jest się tak zwanym VATowcem, współpracujące firmy muszą liczyć się z dodatkowymi obciążeniami finansowymi, co nie jest przez nie mile widziane i rozpatrywane.

Dodaj komentarz