Jak transportować antyki przy przeprowadzce?

Każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu na zapakowanie artykułów, przewiezienie ich i wniesienie do nowego lokum. Problem pojawia się w momencie, kiedy musimy przetransportować cenne antyki o nietypowych kształtach. Aby uniknąć uszkodzenia zarówno zabytkowych zegarów, ceramiki, jak i mebli niezbędna okazuje się pomoc firm przeprowadzkowych. Jak wygląda transport antyków z pomocą specjalistów? Sprawdźmy.

Jak bezpiecznie przewieźć antyki z firmą przeprowadzkową?

Aby mieć pewność co do tego, że wyniesienie, transport i wniesienie zabytkowych rzeczy nie narazi ich na zniszczenia ani uszkodzenia, przede wszystkim należy je odpowiednio zapakować. W tym celu konieczne będą specjalistyczne materiały pakowe oraz zabezpieczające, które w swojej pracy wykorzystują pracownicy firmy przeprowadzkowej Skinder Global Service w Gdańsku.

Delikatne antyki o niewielkich rozmiarach muszą być właściwie zabezpieczone m.in. folią bąbelkową. W zależności od ich ilości umieszczane są w kartonach, a następnie wolne powierzchnie w pudełku wypełniane są wypełniaczami, które stabilizują cenne antyki podczas transportu. Co więcej, kartony owinięte są folią bąbelkową, która gwarantuje artykułom dodatkową ochronę przed uszkodzeniem.

Dużym wyzwaniem jest również przewiezienie zabytkowych mebli, które są bardzo ciężkie i w większości przypadków nie można ich rozmontować. Do tego typu zadań pracownicy firmy przeprowadzkowej wykorzystują specjalistyczny sprzęt pozwalający na bezpieczne dowiezienie antyków do samochodu. Z kolei ich transport do nowego miejsca odbywa się wyłącznie za pomocą profesjonalnej floty samochodowej, w której zabytkowe meble są odpowiednie unieruchomione, a tym samym będą odporne na wszelkie wstrząsy podczas jazdy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę przeprowadzkową?

Jeśli chcemy powierzyć transport antyków firmie przeprowadzkowej, musimy zwrócić uwagę na to, czy dana ekipa dysponuje właściwym ubezpieczeniem. Dobre ekipy przeprowadzkowe powinny mieć polisę ubezpieczającą, która chroni przewożone mienię podczas każdego etapu przeprowadzki: od wyniesienia rzeczy, przez ich transport aż do wniesienia kartonów do nowego miejsca.

Warto dodatkowo wybierać firmy przeprowadzkowe oferujące kompleksowe usługi w zakresie przeprowadzek. Dzięki temu zarówno zapakowanie, zabezpieczenie, jak i transport antyków pozostaje po stronie ekipy przeprowadzkowej. Takie rozwiązanie nie tylko przyspieszy przeprowadzkę, ale również zagwarantuje nam bezproblemowe i bezpieczne przetransportowanie antyków.