Jak wybrać szarą farbę, aby twoje ściany wyglądały idealnie?

Jeśli marzą ci się ściany o idealnym odcieniu szarości w mieszkania Bydgoszcz, ale niestety przytłaczają Cię wszystkie odmiany, nie jesteś sam! Szara farba to jeden z najpopularniejszych kolorów do wnętrz domowych – i jeden z najtrudniejszych odcieni do wyboru.

Zła wiadomość jest taka, że nie ma jednego „doskonałego” odcienia szarości dla każdego pomieszczenia. W rzeczywistości wybór szarości będzie zależał od oświetlenia w Twoim domu, otaczających go kolorów i osobistych preferencji.

Co dziwne, szary kolor ma w sobie coś z kameleona. Jeśli jest na czerwonym tle, może wyglądać na zielono. Oglądany w pobliżu musztardowego tła ma tendencję do wyglądania na fioletowo. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przyjrzeć się swoim meblom i kolorystyce w pokoju. Jeśli jest to nowy pokój, zastanów się nad tkaninami, którymi zamierzasz go udekorować. Czy mają ciepłe czy chłodne barwy?

Ciepłe odcienie, takie jak brąz, taupe, czerwień, pomarańcz i żółty, warto uzupełnić o szarość o ciepłych odcieniach.

Z drugiej strony chłodne odcienie, takie jak błękity, zielenie i fiolety, najlepiej nadają się do szarej farby z chłodnymi odcieniami. Doświadczony dostawca farb może pomóc w znalezieniu szarego koloru z preferowanym odcieniem.

Bez względu na to, jaki odcień szarości wybierzesz, w świetle naturalnym będzie wyglądać inaczej niż w sztucznym. Zastanów się, gdzie i kiedy spędzasz większość czasu w domu. Jeśli większość czasu w domu spędzasz w ciągu dnia, możesz przetestować swój kolor w naturalnym świetle. Jeśli jesteś nocnym markiem lub zastanawiasz się nad szarym kolorem do swojej sypialni, przetestuj go ze sztucznym oświetleniem, aby uzyskać najbardziej pożądany wygląd i styl.

Gdy już zawęzisz wybór do kilku swoich ulubionych odcieni, weź kilka próbek i pomaluj mały fragment ściany zarówno ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami szarości, aby zobaczyć, jak każdy z nich reaguje na światło, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.