Jakie artykuły plastyczne są idealne na prezent?

Łatwo jest zrobić prezent z artykułów plastycznych dla dziecka – zawsze przydadzą się dobrej jakości kredki, markery czy farby. Nie stanowi też problemu zakup akcesoriów dla osoby dorosłej, która zajmuje się określonym rodzajem sztuki czy rękodzieła. Za to prawdziwym wyzwaniem jest wybór prezentu dla osoby, która nie ma sprecyzowanych zainteresowań artystycznych. Podpowiadamy jak znaleźć idealny prezent wśród popularnych artykułów plastycznych.

Internetowy sklep z artykułami plastycznymi to bardzo dobre miejsce na poszukiwanie prezentów na rocznice, święta czy imieniny. Przy przeglądaniu asortymentu możesz stosować dwie strategie: starasz się wzbogacić wyposażenie osoby zajmującej się twórczością plastyczną lub poszukujesz prezentu, który zachęci obdarowana osobę do podjęcia aktywności artystycznej.

Gotowy zestaw akcesoriów plastycznych 

Zakup gotowego zestawu artykułów plastycznych jest najmniej kreatywnym, ale za to najwygodniejszym sposobem znajdowania udanych prezentów. Idealnym prezentem dla dziecka będzie zestaw malarski ze sztalugą, komplet promarkerów lub uniwersalny zestaw kreatywny. Interesującą propozycją wśród gotowych zestawów artykułów plastycznych na prezent jest blok czarnego papieru z metalicznymi markerami. Jest wystarczająco oryginalny i nietypowy, aby wzbudzić autentyczne zainteresowanie.

Starsze dzieci cenią wyżej materiały i akcesoria służące do konkretnych zadań. Na przykład atrakcyjnym prezentem dla nastolatka będzie też zestaw do linorytuakcesoria do scrapbookingu czy do techniki decoupage. Natomiast dobrą zachętą do własnych poszukiwań artystycznych może stać się opakowanie gliny i zestaw akcesoriów rzeźbiarskich. W przypadku młodszych dzieci świetnym podarunkiem jest zestaw szablonów oraz dołączony do nich papier i farby.

Prezent dla artysty

Jeżeli osoba, którą chcesz obdarować, zajmuje się jakąkolwiek formą malarstwa lub rękodzieła, to zawsze trafionym prezentem będą farby artystyczne. Poza klasycznym malarstwem farby przydają się do decoupage, do cardmakingu, do tworzenia ozdób. Specjalistyczne media malarskie przydadzą się do odnawiania drobnych sprzętów w celu ich ponownego wykorzystania, czyli do modnej sztuki upcyklingu. Ilość farb i cenę zestawu należy dopasować do doniosłości okazji. Jeśli prezent ma być specjalnie okazały, to warto wybrać farby w drewnianej kasetce. To nawiązanie do tradycji malarstwa – gadżet łączący w sobie piękno i funkcjonalność. 

Dopełnieniem kompletu farb będzie zestaw markowych pędzli artystycznych. Tu też można postawić nie tylko na funkcjonalność, lecz także na walory estetyczne. Warto pamiętać, aby dobrać pędzle do rodzaju zakupionych farb. Najlepsze będą wyroby z naturalnego włosia, w tym szczególnie pędzle sobolowe. Jeżeli znasz dobrze upodobania osoby obdarowywanej, wybierz mały zestaw pędzli do konkretnych zadań, np. zestaw pędzli okrągłych o różnych rozmiarach. Równie trafnym wyborem będzie stworzenie uniwersalnego zestawu, który składa się z różnej wielkości pędzli okrągłych, płaskich i w kształcie kociego języka. Bardzo funkcjonalne są zestawy pędzli składające się z uniwersalnego trzonka i wymiennych skuwek z włosiem.

Najbardziej ryzykowne jest obdarowywanie artykułami plastycznymi osoby, która na co dzień nie ma wiele wspólnego ze sztuką czy rękodziełem. Jednak czasem warto podjąć próbę, do czego zachęca doradca klienta ze sklepu z akcesoriami do rękodzieła Loveart: – Wiele oferowanych przez nas akcesoriów plastycznych przyciąga uwagę niebanalną urodą i elegancją wykonania. Dobrym przykładem są ekskluzywne zestawy do kaligrafii. Wiele osób z sentymentem wraca do czasów szkolnych, przypomina sobie naukę pisania i pierwsze własnoręcznie napisane słowa. Próba przypomnienia sobie zasad kaligrafii szkolnej może być świetną zabawą. Akcesoria do kaligrafii są nie tylko funkcjonalne, ale mogą mieć też intrygujący, atrakcyjny wygląd. Ważne jest też to, że taki prezent jest uniwersalny i nikogo nie wprawi w konsternację: obdarowywanie przyborami do pisania jest powszechną praktyką.

Zestawy prezentowe złożone z akcesoriów plastycznych mogą być dobrym sposobem na autentycznie oryginalny i zaskakujący prezent. Jeżeli dobrze odczytasz ukryte pragnienia obdarowywanej osoby, to możesz do przyborów dołączyć multimedialny kurs rysunku czy malarstwa.