Na czym polega bankowość on-line

Pojęcie bankowość on-line lub bankowość elektroniczna jest częstym sformułowaniem pojawiającym się w odniesieniu do banków. Na czym polega i czy warto się tym zainteresować? W obecnej dobie internetu oraz stawiania na wygodę jest to nawet wskazane.

Bankowość on-line to nic innego jak możliwość korzystania z usług banków za pomocą internetu. Posiadając konto bankowe z dostępem do Internetu mamy dostęp do banku 24 h na dobę. Korzystając z dostępu do sieci, możemy zrealizować przelew, sprawdzić stan konta, ustawić automatyczne dedykowane przelewy do realizacji w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie. Bankowość elektroniczna to również dostęp on-line do wielu usług kredytowych, inwestycyjnych czy też ubezpieczeniowych, jakie oferuje dany bank.

Zanim zaczniemy jednak naszą przygodę on-line z bankiem, zapoznajmy się jak funkcjonuje strona internetowa danego banku. Przejrzysty wygląd i intuicyjna funkcjonalność ułatwi korzystanie z takiej formy, jaką jest konto on-line i będzie to przyjemność, a nie konieczność.

Dodaj komentarz