Najdroższe płyty winylowe

W sieci natrafić można na płyty winylowe za kilka tysięcy złotych. Przesada, pomyślicie. A co powiecie na fakt, że płytę Johna Lennona (z jego autografem) wycenia się na kwotę 525 – 800 tysięcy dolarów? Za płytę z autografami The Beatles zapłacono 290,5 tys. dolarów. Te astronomiczne sumy nie wzięły się znikąd.

Unikatowe, a także te, z którymi wiąże się jakaś historia, rzadkie egzemplarze – to właśnie takie płyty winylowenależą do najdroższych. Do Księgi Rekordów Guinnessa trafiła suma, za jaką w 2015 roku sprzedano album z numerem seryjnym 0000001 The Beatles. Za “biały album” zapłacono na aukcji niewyobrażalną wręcz kwotę – 790 tysięcy dolarów.

Prawdziwe perełki wśród płyt winylowych

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że na liście najdroższych płyt winylowych znalazły się albumy najbardziej rozpoznawalnych wykonawców. Są wśród nich: Bob Dylan, Elvis Presley, Sex Pistols czy wspomniany już zespół The Beatles. Niektóre krążki trafiły tu z uwagi na trudną dostępność, inne zawierają niespotykane nigdzie indziej utwory.

Miłośnicy analogowego brzmienia dążą do tego, by mieć w swoich kolekcjach płyty winylowe, z których powstaniem wiąże się jakaś niesamowita historia. Czarne krążki niektórzy darzą sentymentem, inni zachwycają się niepowtarzalnym brzmieniem, jakie są one w stanie zaoferować. Jeszcze inni – szukają możliwości wzbogacenia się.

Płyty winylowe – gratka dla kolekcjonerów

Pozyskiwanie pewnych wydań płyt winylowych może okazać się intratną inwestycją. Znawcy muzyki doskonale wiedzą, które płyty gramofonowe warto kupować – potrafią oszacować, czy dany krążek ma szansę zyskać na wartości. Osobną kwestią jest to, gdzie takie płyty winylowe kupować. Jeśli zależy Ci na oryginalnych krążkach, zajrzyj na DoGramofonu.pl.

Zapewne mało kto dysponuje kwotą kilkuset tysięcy dolarów, którą bez wahania może przeznaczyć na zakup płyty winylowej. Zdecydowanie bardziej przyziemne ceny osiągają płyty winylowe dostępne w sklepie DoGramofonu.pl. W bogatej ofercie sklepu znajdują się krążki najbardziej rozpoznawalnych polskich i zagranicznych zespołów muzycznych.