Rzymskie wakacje

Wieczne Miasto można zwiedzać na wiele różnych sposobów. Ciekawym podejściem może być podróż śladami znanych produkcji filmowych, dla których tło stanowi Rzym. Zacznijmy od najstarszego dzieła „Rzymskie Wakacje”. W rolach głównych zagrali Audrey Hepburn i Gregory Peck. Film przedstawia historię księżniczki, która podczas swoich odwiedzin w Rzymie, postanawia zwiedzić miasto incognito.

Pomaga jej w tym poznany dziennikarz. Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie. Film pokazuje bajkowe scenerie Rzymu. A gwiazdorska obsada dopełnia reszty. Dzięki tej produkcji niezwykle popularna stała się rzeźba Usta Prawdy. Artefakt znajduje się na jednej ze ścian Kościoła Santa Maria in Cosmedin. Akcja drugiego filmu toczy się w starożytnym Rzymie.

Mowa oczywiście o obrazie „Gladiator”, którego reżyserem jest Ridley Scott. Film opowiada historię Maximusa, który popada w niełaskę nowego cesarza. Na rodzinę głównego bohatera wydany zostaje wyrok śmierci. Maximus trafia do niewoli, odtąd bierze udział w walkach jako gladiator. Film został nagrodzony wieloma nagrodami. Walki gladiatorów odbywały się w Koloseum. Ostatnie igrzyska zostały przeprowadzone w VI wieku.

Dodaj komentarz