Startowy zestaw zero waste – co wybrać do kosmetyczki?

Zasad zero waste można przestrzegać w każdej dziedzinie życia. Nawet wykonując najprostsze czynności, możliwe jest dbanie o środowisko. Zachowania ekologiczne są korzystne nie tylko dla natury, ale również dla człowieka. Produkty naturalne mają bowiem pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Czy wiesz, jakie artykuły warto stosować w łazience? Poznaj zestaw startowy zero waste, czyli kosmetyki, które powinny się znaleźć w Twojej kosmetyczce.

Wybór odpowiednich kosmetyków ma duże znaczenie dla środowiska. Ekologiczne opakowania oraz składy nie przyczyniają się do niszczenia planety, ponieważ są wykonane z odpowiednich materiałów. Poza tym mają pozytywne działanie na zdrowie oraz samopoczucie. Dlatego świadomy wybór tych produktów jest tak istotny. Wybierając kosmetyki do codziennego użytku, zwracaj uwagę nie tylko na ich skład, ale również na opakowanie. Najlepsze okazują się pojemniki, które można ponownie wykorzystać. Decyduj się więc na opakowania powstałe z recyklingu, ponieważ ten proces umożliwia wielokrotne używanie tego samego surowca i tym samym nie prowadzi do zanieczyszczenia środowiska.

Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie zero waste Ekoloco mówi: Bardzo ważne jest również świadome kupowanie kosmetyków. Niektóre produkty zachęcają ładnymi zapachami czy wyglądem, ale jeśli nie są potrzebne, nie warto ich kupować. Pamiętaj, że takie produkty mają datę ważności i po jej upływie koniecznie jest ich wyrzucenie. Kup więc tyle kosmetyków, ile rzeczywiście zużyjesz.

Jakie kosmetyki warto mieć w swojej kosmetyczce?

Wybór potrzebnych i dobrych kosmetyków z zachowaniem zasad zero waste wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Wiele kobiet uwielbia kupować produkty do makijażu i pielęgnacji ciała i trudno jest się im powstrzymać przed nabyciem nowego zapachu. Jeśli jednak zależy Ci na dobru środowiska, powinnaś rozsądnie wybierać swoje kosmetyki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele naturalnych artykułów, które nie wpływają szkodliwie na planetę, a co więcej – ich działanie okazuje się pozytywne dla zdrowia oraz samopoczucia.

Ciekawą propozycję stanowi m.in. naturalny dezodorant w kremie. Doskonale zapobiega on namnażaniu się bakterii i wytwarzaniu potu, ale jednocześnie nie obciąża skóry oraz nie blokuje procesów pocenia się, które są normalne. Usilne zwalczanie ich może wpłynąć niekorzystnie na zdrowie. Każda kobieta powinna w swojej kosmetyczce posiadać również szampon do włosów w kostce. Jego najważniejszą zaletę stanowi wydajność. Produkt wyróżnia się naturalnym składem i idealnymi właściwościami pielęgnującymi. Na uwagę zasługuje także naturalna odżywka do włosów, która działa nie tylko na powierzchnię, ale również strukturę włosa. Nie zawiera w swoim składzie żadnych szkodliwych substancji chemicznych i łatwo można ją zmyć. Kosmetyków naturalnych jest dużo więcej – warto dopasować je do indywidualnych potrzeb, ponieważ nie każda kobieta używa tych samych produktów. Okazują się one bardzo korzystne dla wszystkich, ale przede wszystkim dla alergików i osób z delikatną skórą.