Stylizacje z botkami idealne do sukienki


Tworzenie atrakcyjnych stylizacji to prawdziwa sztuka. Aby były one piękne, nie wystarczy podążać za modą, ale trzeba również eksperymentować z łączeniem dodatków i elementów garderoby. Dzięki temu można osiągnąć wspaniałe efekty, które zachwycać będą wyglądem, ale również wygodą. W jaki sposób tworzyć stylizacje w okresie wiosennym, aby były dopasowane do warunków atmosferycznych? Czy połączenie sukienki i botków sprawdzać się będzie w środowisku biurowym czy tylko w stylizacjach zakładanych na co dzień?

Wiosenne stylizacje z sukienką

Wiosną, wraz z ociepleniem, ludzie rezygnują z zimowych płaszczy i ciepłych ubrań. Kobiety coraz częściej wybierają sukienki i jedynie lekkie okrycia wierzchnie, szczególnie gdy temperatura wynosi sporo powyżej zera. Popularność zyskują wtedy ubrania, które jednocześnie są lżejsze, ale gwarantują ciepło. Dlatego wiele kobiet zakłada sukienki wykonane z dzianiny czy sweterki. Zazwyczaj sukienki wiosenne są z tkanin grubszych, często ocieplone są przyjemnym misiem. Swobodnie do stylizacji wiosennych można wykorzystać sukienki noszone w zimie – wystarczy zmienić odzież wierzchnią czy obuwie. Ze względu na niskie temperatury o poranku konieczne jest użycie okrycia wierzchniego – w godzinach popołudniowych, gdy powietrze będzie bardziej nagrzane można je zdjąć. Również ze względu na poranki z przymrozkami przygruntowymi warto wybierać stylizacje z botkami. Nieco solidniejsze obuwie zapewni odpowiednią izolację termiczną od zimnego gruntu. Botki można znaleźć w wielu kolorach i fasonach, dlatego łatwo dopasować je do różnego typu sukienek, szczególnie że mogą stanowić alternatywę dla półbutów, czółenek, a nawet wysokich kozaków. Warto przygotować sobie na wiosnę kilka stylizacji z sukienkami i botkami – z pewnością zagwarantują one odpowiednie ciepło, ale i wygodę noszenia. 

Czy stylizacje z botkami mogą być noszone do pracy biurowej?

W wielu środowiskach biurowych wymagane jest noszenie ubrania i obuwia zgodnie z kodeksem ubioru. Zazwyczaj jednak ogranicza się on do określenia, że palce w butach mają być zasłonięte, a także podeszwa powinna mieć lekki obcas. W przypadku zatem takich obostrzeń stylizacje z botkami będą się idealnie sprawdzać, szczególnie że są to buty wygodne i bardzo atrakcyjnie wyglądają na nodze. Do botków najlepiej dobrać cieliste rajstopy oraz sukienkę w stonowanym kolorze. Elementem kontrastowym może być broszka lub biżuteria – podkreśli ona formalny charakter stylizacji. 

Modnie i wygodnie – czyli jak stworzyć spójną i piękną stylizację z sukienką i botkami

Aby stworzyć atrakcyjną stylizację z botkami i sukienką, warto zastanowić się nad tym jak razem komponuje się tkanina ubrania i kolor obuwia. W okresie wiosennym preferowane są ubrania nieco cieplejsze ale już dosyć lekkie. Z botkami idealnie wyglądać będą sukienki wykonane z dzianiny, jeansu czy nawet cięższego aksamitu. Mnogość kolorów botków, jak i sukienek wiosennych sprawia, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie i może stworzyć wygodną i modną stylizację do pracy lub na co dzień.