Udogodnienia dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

Rodzinny urlop powinien być spełnieniem marzeń. Dlatego też tak istotne jest znalezienie odpowiedniego hotelu, który odpowie na oczekiwania wszystkich członków rodziny. Na jakie udogodnienia powinno się zwrócić uwagę przy wyborze hotelu? Co jest ważne?

Łóżeczka dla dzieci

Niemowlęta i małe dzieci nie powinny spać w takich samych łóżkach jak dorośli. Maluchy będą zdecydowanie bezpieczniejsze w dedykowanym łóżeczku z barierkami bocznymi. W wielu hotelach łóżeczka te nie są na stałym wyposażeniu pokoju, ale trzeba o nie poprosić. Czasami hotel też ich nie ma, ale zgadza się na to, by goście przyjeżdżali z własnymi łóżeczkami turystycznymi, które zajmują mało miejsca i równocześnie zapewniają maluchowi maksimum wygody. Każdy dobry hotel dla dzieci powinien mieć takie łóżeczka. Wprawdzie wożenie ich ze sobą też jest jakimś rozwiązaniem, ale jest ono zdecydowanie bardziej kłopotliwe, niż gdyby łóżeczka z pościelą w odpowiednim rozmiarze już czekały w pokoju.

Plac zabaw

Trudno wyobrazić sobie zorganizowanie dziecku wolnego czasu, jeśli w pobliżu nie ma placu zabaw. Jeśli więc wybierasz się na wczasy, to koniecznie upewnij się, że w hotelu jest odpowiednia strefa przeznaczona wyłącznie do zabawy najmłodszych. Niektóre hotele mają nawet specjalne brodziki dla dzieci, fontanny albo zjeżdżalnie, które pozwolą maluchom na godziny dobrej zabawy. Zwykle na wyjazd nie można wziąć z domu wielu ukochanych zabawek malucha. Koniecznie trzeba poszukać dla nich alternatywy. Dobrze zaprojektowany plac zabaw może pomóc maluchowi o nich zapomnieć. Warto pamiętać, że plac zabaw musi też być bezpieczny. Zanim pozwolimy dziecku się na nim bawić, należy sprawdzić, czy wszystkie elementy placu wyglądają dobrze. Jeśli widzimy zardzewiałe łańcuchy, wystające gwoździe lub niewzbudzające zaufania huśtawki, to lepiej będzie, jeśli nie pozwolimy dziecku korzystać z takiego placu. Pamiętajmy też, że nie wszystkie atrakcje na placu zabaw będą odpowiednie dla niemowląt. W przypadku najmłodszych szczególną uwagę warto zwrócić na piaskownicę oraz specjalne kubełkowe huśtawki. Czasami sprawdzą się też niskie zjeżdżalnie. W przypadku korzystania z tych ostatnich rodzic powinien asystować maluszkowi, by upewnić się, że nie spadnie on z wysokości.

Kuchnia

Dobrze jeśli w hotelu znajduje się kuchnia dostępna dla gości. Najmłodsi często wcale nie mają ochoty na dania z hotelowej restauracji. W takim wypadku rodzice powinni mieć możliwość samodzielnego przygotowania posiłku. Absolutnym minimum jest dostęp do kuchenki mikrofalowej. W razie potrzeby można podgrzać w niej gotowe danie ze słoiczka lub mleko. Jeszcze lepiej, jeśli w hotelu znajduje się kuchnia, w której można przygotować obiad dla niemowlęcia. Najwygodniej jest, gdy kuchnia znajduje się bezpośrednio w apartamencie. Często jednak jest ona dostępna równocześnie dla kilku pokojów lub całego piętra. Jeśli kuchnia jest wspólna, warto upewnić się przed przyjazdem, czy jest ona wyposażona, czy może trzeba przywieźć ze sobą garnki lub inne niezbędne akcesoria.