Zalety korzystania z profesjonalnej opieki dietetyka

Zdrowy styl życia, a w tym właściwie zbilansowana dieta to jedne z najważniejszych czynników odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Niestety wciąż wiele osób nie wie, jak zmienić codzienne potrawy na zdrowe posiłki oraz jak utrzymać motywację na wysokim poziomie. Pomocne okazuje się wsparcie dietetyka, który pomaga na każdym etapie kształtowania nowych korzystnych nawyków. Jakie zalety ma skorzystanie z pomocy dietetyka i dlaczego warto z niej skorzystać? Sprawdźmy!

Dlaczego warto skorzystać z opieki dietetycznej?

Większości osób dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i wieloma restrykcjami. Jest to główny powód, dla którego część z nich nieprawidłowo podchodzi do diety, a w rezultacie szybko przestaje ją stosować. W rzeczywistości jednak jadłospis ułożony z pomocą dietetyka jest dostosowany nie tylko do naszego stanu zdrowia i celu, jaki chcemy osiągnąć, ale co najważniejsze do naszych preferencji żywieniowych.

Korzystając z usług dietetyka z portalu Poprawianie Odżywiania, możemy liczyć na wsparcie specjalisty w zbilansowaniu kaloryczności diety do naszego dziennego zapotrzebowania. We wspólnie stworzonym jadłospisie znajdą się pełnowartościowe zdrowe produkty i artykuły spożywcze, które lubimy jeść. 

Specjaliści wyżej wymienionego portalu (Piotr Rutkowski i Aleksandra Luba-Stępińska) podpowiedzą również, w jaki sposób wcielić nowe nawyki w codzienność i jak przyzwyczaić organizm do regularnego spożywania posiłków, którego celem jest zaprzestanie podjadania. Co więcej, podejmując długoterminową współpracę z dietetykiem, możemy zadawać mu nurtujące nas pytania na tematy dietetyczne. Oprócz tego pomoże nam on w podtrzymaniu motywacji niezbędne do trwałej zmiany nawyków i upodobań żywieniowych.

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Z pomocy dietetyka przede wszystkim warto skorzystać wtedy, kiedy chcemy schudnąć i gdy próbowaliśmy już dziesiątki diet, które nie dały nam oczekiwanych rezultatów. Specjalista będzie także wsparciem dla osób z zaburzeniami odżywiania. Pomoże im w powrocie do prawidłowego cyklu żywienia oraz podpowie, jakie produkty należy spożywać, aby dostarczyć do organizmu ważne składniki odżywcze.

Usługi dietetyczne przeznaczone są dla osób ze zdiagnozowanymi chorobami, m.in. sercowo-naczyniowymi, hormonalnymi lub autoimmunologicznymi. W takiej sytuacji dieta najczęściej zmierza do poprawy wyników badań oraz zmniejszenia dolegliwości pacjentów.

Z opieki dietetycznej korzystają również kobiety w ciąży lub planujące dzieci, których organizm musi zapewnić właściwy rozwój płodu. Specjaliści pomagają także sportowcom lub osobom o aktywnym trybie życia, których sposób odżywiania powinien być zbilansowany i dostosowany do stopnia intensywności aktywności fizycznej.